Kredyt samochodowy

 Kredyt gotówkowy - na co zwracać wyjątkową uwagę?

Kredyt gotówkowy to 1-a z dogodniejszych technik finansowania naszych potrzeb w aktualnych czasach. Na co zwracać uwagę przy zaciąganiu tego typu deklaracji? Jak nie pogrążyć się w obfite długi i co zrobić, tak aby proces spłacenia przebiegł bez większych przeszkód? Tego typu pytania przyszli kredytobiorcy nakreślają sobie przeważnie a ten lapidarny post jest właśnie na nie odpowiedzią.

1-wszą i fundamentalną kwestią, na którą winniśmy zwrócić uwagę, jeśli ciekawi nas kredyt gotówkowy to jego całościowy koszt. Zdarza się, bowiem coraz częściej, że banki promują propozycje, w jakich oprocentowanie kredytu jest niezmiernie atrakcyjne (wyraźnie podejrzanie nieduże). Jednakże po bliższym zaznajomieniu się z ofertą ujawnia się, że propozycja nie jest tak niedroga jak na początku mogłoby się wydawać. Dochodzą opłaty wstępne, opłata prowizyjna (czasami sięgająca aż 25 Proc. sumy całego kredytu) itp.

Kolejną rzeczą w tematyce kredyt gotówkowy jest jego wielkość. Nigdy nie działajmy pod wpływem nastrojów, pożyczajmy w każdym przypadku tyle ile jest nam w rzeczywistości wymagane do zrealizowania jakiegoś pomysłu. Sprecyzujmy ratę kredytową na takim pułapie, na jakim naprawdę możemy ją opłacać. Jak już wcześniej było powiedziane zwracajmy uwagę na poboczne należności i w tym celu czytajmy tekst podpisywanej umowy. W przypadku gdy czegoś nie wiemy zapytajmy o to naszego konsultanta pożyczkowego.